Najtlač

Lokalita: 
Tešedíkovo
Ciele: 

Cieľom klienta bolo vytvoriť konkurencieschopnú predajnú webovú stránku s veľmi prehľadnou štruktúrou, uživateľsky prívetivým obsahom a náročným grafickým stvárnením.

Krátky popis webstránky: 

Predajná web stránka pre malonákladovú, digitálnu, produkčnú online tlačiareň. Služba je určená zájemcom, ktorí chcú rýchlo, lacno a kvalitne vytlačiť svoje propagačné materiály, radi by využili aj návrh grafiky v maximálnej kvalite, prípravu pre tlač a tiež dať si poslať domov hotové produkty. Všetky služby pre malonákladovú digitálnu tlač na jednom mieste. Čo technicky obsahuje web stránka?

Štruktúra webu

Web stránka najtlac.sk poskytuje svojim návštevníkom systém katalógu produktov. V katalógu môžete prehliadať produkty, ktoré sú zoradené v príslušných kategóriach. Po výbere kategórií, alebo podkategórií (pokiaľ obsahuje) si môžete vybrať produkt, ktorý vás zaujme. Logicky sú produkty rozdelené podľa záujmu návštevníka alebo cielenia. V praxi to znamená, že stačí si vybraž, či ste firma, alebo potrebujete tlačiarenské služby pre osobné účely. Vyberiete si príslušné tlačidlo a objavia sa všetky produkty, ktoré sú určené pre príslušnú cieľovú skupinu.

Štruktúra webu je zjednodušená natoľko, že jednym kliknutím je možné pristúpiť k hlavným produktov a naviac užívateľ získa ihneď základné informácie o danom produktu a taktiež o konečnej cene. Na produktových stránkach je implementovaný pokročilý kalkulátor, ktorý je prednastavený na najviac žiadané množstvo a parametre tlače.

Pokročilý kalkulátor

Pre každú produktovú stránku sme implementovali náročný kalkulátor, ktorý vypočíta presnú cenu daného produktu tak, že užívateľ si môže nadefinovať parametre, ako počet kusov, rozmer, papier, atď. V pozadí systému beží náročný výpočet, ktorý je technicky riešený tak, aby užívateľ ihneď dostal informáciu o presnej cene daného produktu. Kalkulátor je možný do posledného detailu prispôsobiť požiadavkám klienta. To znamená, že hocikedy je možné pridať ľubovoľný produkt s ľubovoľným kalkulátorom.

Okrem výpočtov formuláre na web stránke fungujú tak, že po vyplnení formulára sa automaticky pošlú notifikačné e-maily aj odosielateľovi, aj správcovi webu. 

Stručné technické riešenie: 

Ako základný motor web stránky sme si zvolili redakčný systém Drupal 7 s výberom vhodných doplnkových modulov. Základný grafický vizuál webu bol navrhnutý v Adobe Photoshop a následne prekonvertovaný do template CMS systému pomocou XHTML a CSS štýlov. Štartovací template motor sme si zvolili Zen, ktorý je odporúčaným štartovacím grafickým motorom pre Drupal 7. Individálne sme naprogramovali klientovi 3 doplnkové moduly, ktoré rozšíria základnú funkciu kalkulátora. Tieto moduly zabezpečia cenový výpočet produktov na jedno kliknutie.

Najnovší príspevok v Blogu