SSL certifikáty

SSL certifikáty chránia informácie vymieňané medzi vašou stránkou a jej návštevníkmi. Takto zabezpečená komunikácia je podmienená vlastníctvom SSL certifikátu.  Po implementácii SSL certifikátu Váš web bude pristupný cez https protokol a pri adrese vášho webu v prehliadači uvidíte malý zámok označujúce zabezpečenie vášho webu, ako na nasledovnej ukážke:

Ukážka SSL certifikátu cez doménu lemonweb.sk

Využitie HTTPS protokolu neslúži len na zvýšenie dôveryhodnosti vašich stránok. V prípade, že dochádza na vašej stránke k výmene citlivých informácii (obchodných či platobných pomocou formulárov - napr. kontaktný formulár) a záleží vám na ochrane týchto dát, zabezpečené pripojenie by malo byť samozrejmosťou. SSL certifikát pomáha pri získaní lepších pozícií aj na Google. Existujú rôzne druhy SSL certifikátov, preto ak máte záujem zabezpečiť váš web SSL certifikátom a pridať mu väčšiu dôveryhodnosť, kontaktujte nás a odporučíme vám vhodný SSL certifikát.

  • Commercial SSL certifikáty - optimálne zabezpečenie pre pre väčšinu webov ak web prevádzkujete na hlavnej domene (vasnazov.sk): 23€ bez DPH / rok (27,60 € s DPH / rok)
  • Commercial Wildcard SSL certifikáty - optimálne zabezpečnie ak prevádzkujete web stránky aj na subdoménach (vasasluzba.vasnazov.sk): 76€ bez DPH / rok (91,20 € s DPH / rok)
  • LetsEncrypt SSL certifikáty - pre prezentačné weby s kontaktným formulárom - zdarma

Pre bezproblémové fungovanie webu s SSL certfikátmi na starých systémoch a prehliadačoch (Windows XP a Internet Explorer 6,7 a 8, Konqueror/KDE nižší než 4.7, Microsoft Internet Information Server IIS do verze 7)  je potrebné zakúpiť pevnú IP adresu za cenu 48€ bez DPH / rok (57,60 € s DPH / rok). V inakšom prípade, sa na týchto starých systémoch objaví chybové hlasenie pri vstupe na web.

Najnovší príspevok v Blogu