SSL certifikáty chránia informácie vymieňané medzi vašou stránkou a jej návštevníkmi. Takto zabezpečená komunikácia je podmienená vlastníctvom SSL certifikátu.  Po implementácii SSL certifikátu Váš web bude pristupný cez https protokol a pri adrese vášho webu v prehliadači uvidíte malý zámok označujúce zabezpečenie vášho webu.

SSL certifikát ukážka

Využitie HTTPS protokolu neslúži len na zvýšenie dôveryhodnosti vašich stránok. V prípade, že dochádza na vašej stránke k výmene citlivých informácii (obchodných či platobných pomocou formulárov - napr. kontaktný formulár) a záleží vám na ochrane týchto dát, zabezpečené pripojenie by malo byť samozrejmosťou. SSL certifikát pomáha pri získaní lepších pozícií aj na Google. Existujú rôzne druhy SSL certifikátov, avšak podľa našich skúseností odporúčame bezplatný LetsEncrypt SSL certifikáty.

Pre bezproblémové fungovanie webu s SSL certfikátmi na starých systémoch a prehliadačoch (Windows XP a Internet Explorer 6,7 a 8, Konqueror/KDE nižší než 4.7, Microsoft Internet Information Server IIS do verze 7)  je potrebné zakúpiť plateý SSL certifikát a pevnú IP adresu. V inakšom prípade, sa na týchto starých systémoch objaví chybové hlasenie pri vstupe na web.