Hromadné posielanie mailov
Rozposlali ste už niekedy e-maily viacerým adresátom na jeden klik? Viete, že riskujete nielen to, že sa váš e-mail bude považovať za nevyžiadanú poštu, ale aj zablokovanie vášho e-mailového konta? Hromadné posielanie mailov na prvý pohľad vyzerá jednoducho, ale neurobte nasledovné chyby.

Poznáte to? Otvoríte váš Outlook, vyberiete si väčšiu skupinu adresátov, napíšete správu a odošlete. Viete aj o tom, že vaša správa nemusí ani doraziť k adresátovi, ale hneď sa dostane do nevyžiadanej pošty? Dokonca riskujete, že nebudete vedieť odosielať ďalšie e-maily. Každý poskytovateľ e-mailovej schránky má limity na maximálny počet odoslaných mailov za určitý čas. Ak ho prekročíte, vaša e-mailová schránka bude zablokovaná. Ako posielať hromadné maily správne?

Pri odosielaní mailu viacerým adresátom zaťažujete server. Každý odoslaný e-mail totiž vyžaduje výkon servera. Ak posielate veľa e-mailov naraz, tak výkon musí byť vyšší. Preto, ale aj ako základná ochrana pre zamedzenie rozposielania nevyžiadanej pošty (SPAM), sa zaviedli maximálne limity pri odosielaní počtu e-mailov.  Aké sú?

Ak používate Gmail, môžete odosielať 500 e-mailov za deň. Nami poskytovaná e-mailová služba v rámci webhostingu má nastavenú kapacitu 200 e-mailov za hodinu. V prípade, že prekročíte tento limit, vaša e-mailová schránka bude zablokovaná a nebudete môcť odosielať e-maily. Našim klientom zablokované účty na požiadanie odblokujeme. Pri bezplatných e-mailových službách ako je gmail, zoznam, centrum, musíte o odblokovanie požiadať prevádzkovateľa služby. Ako teda správne posielať hromadné maily?

Na hromadné posielanie mailov existujú špeciálne služby, ktoré vám dovoľujú rozoslať v podstate neobmedzené množstvo mailov v danom čase. Sú to registrované servere, ktoré sa používajú jedine pre tento účel. Ich výhody sú najmä to, že:

  • majú podobu webovej stránky a sú jednoduché na obsluhu
  • môžete ich prepojiť s vašou webovou stránkou a zbierať kontakty na zákazníkov
  • majú premyslený systém správy e-mailových kontaktov a môžete ich využiť na marketingové účely
  • vaše maily majú väčšiu šancu nedostať sa medzi spam správy
  • umožňujú vytvárať a zasielať maily na rôzne e-mailové zoznamy podľa potreby
  • umožňujú import adresátov a ich export v rôznych formátoch
  • umožňujú vytvárať graficky príťažlivé e-maily
  • umožňujú odosielať automaticky e-maily podľa nastavených pravidiel (tzv. autoresponders)
  • poskytujú štatistiku o mailoch (počet otvorení, kliknutí, doručení/nedoručení, čas otvorenia, kto otvoril, kto klikol, odkiaľ)

Kde nájdete takú službu? Môžete si ju vyhľadať na internete, je ich viac. Sú vytvorené špeciálne pre rozosielanie hromadných mailov, avšak vo svete internetu sa používajú najmä na marketingové účely, čiže rozosielanie newsletterov.  Aby ste získali lepšiu predstavu ako môže vyzerať taký mail, pozrite si náš vianočný newsletter 2013. Musíte rátať aj s tým, že služby pre rozosielanie mailov sú platené, ale... 

Tie najlepšie služby svoje základné balíčky poskytujú zdarma. V rámci nich môžete odosielať hromadné maily určitému počtu príjemcov.  Ktorú službu sa určite oplatí vyskúšať?

Dobré skúsenosti máme so službou s názvom Mailchimp, ktorá podľa nášho názoru je jednou z najlepších na trhu. Je to zahraničná služba v anglickom jazyku, e-maily však môžete preložiť do rôznych jazykov, ako aj do slovenčiny. Odosielať môžete zdarma na 2000 e-mailových adries a až 12 000 e-mailov mesačne. Ak hromadné maily posielate len občas a na menší počet adries, Mailchimp je najlepšia voľba. Ak sa vaše kontakty rozrastú na tisíce, budete mať v ruke správny marketingový nástroj pre odosielanie hromadných e-mailov. Posielate hromadné maily aj vy? Aké nástroje používate?

Pridajte sa aj vy
Lemonweb newsletter

Prehľadné a zrozumiteľné návody a stratégie o podnikaní na internete priamo do v ašej e-mailovej schránky

Zapísať sa

Komentáre

Týmto programom http://www.sendermatic.sk/ môžete posielať 250 emailov denne (cca 7500 emailov mesačne) zadarmo. Po zakúpení programu, neobmedzené množstvo. Ja ich posielam cca 70 000 mesačne a som maximálne spokojný.

Mám 80r. a 65r. mojou zábavou je fotografia. T.č. som tvorca obrazových súborov pps (nie spamov) u nás seniorov i v strednom veku, veľmi obľúbená PC zábava. Mám veľmi veľa priaznivcov po celom svete, ktorých poďakovania a uznania sa mi vracajú do môjho PC, teší ma to. 4 roky sa mi darilo bezproblémovo emailovú hromadnú poštu používať, až pred 8 mesiacmi sa mi všetko začalo a vracia, ako, trvale nedoručené. Používam g mail. Vytvoril som si novú adresu v g mail i yahoo, ale žiaľ. Teší ma robiť potešenie iným. Veľmi by ma potešilo, ak by si "Ty", znalý problému mi pomohol tento problém vyriešiť i za prípadnú odmenu. Nebojím sa pre dobrú vec uviesť na mňa i kontakt. bucek.ladislav@gmail.com

U nas jednoznacne ecomail.cz. Perfektni pro rozeslani hromadnych emailu. Zdarma pro 500 kontaktu. A my jich mame 450 ;-)

http://slovenskeweby.eu/program-pre-hromadne-posielanie-emailov/ - som vyrobil túto "mini" aplikáciu. Podporuje vlastný email klient, gmail a yahoo. Možnosť zasielania príloh aj html formátovaných emailov.

...ja by som doporučil skôr http://sk.ninja-email.eu Je síce platený, ale celkovo zrozumiteľný (celý lokalizovaný v SK) J.G. ;-)

Z môjho pohľadu najlepší a zdarma MAILPOET, niekdajšia Wysija. E-maily môžete odosielať priamo z rozhrania web stránky. Rozšírené funkcie sú spoplatnené, vystačíte si hravo aj s bezplatnou verziou. Nastavenia sú intuitívne a veľmi jednoduché.

Pridať nový komentár