Nástroj mriežky na Facebooku
Pridávate obrázky s textom na vaše Facebook stránky? Vedeli ste, že nie je jedno, koľko textu obsahujú? Ak porušíte pravidlá Facebook pre optimálne množstvo textu v obrázkoch, môžu vám ich zakázať. Ako to funguje?

Ak bežne pridáte obrázok na Facebook, pravdepodobne si nič nevšimnete. Nesponzorované obrázky môžete upravovať ako potrebujete. Aj tak sa nezobrazia viac ako približne 12%-ám z vašich fanúšikov. Čo sa ale môže stať, ak sa obrázok rozhodnete propagovať.  Síce reklama na facebooku zadarmo nie je, oplatí sa to, pretože získate väčšiu viditeľnosť.

Facebook skontroluje váš obrázok špeciálnym nástrojom, či obsahuje max. 20% textu z celkovej plochy. Ak obsahuje viac, jednoducho vám obrázok, resp. reklamu zakážu. Toto pravidlo okrem propagovania príspevkov platí aj pre stránky, pre ponuky (offers) a pre akýkoľvek sponzorovaný príspevok. Čo  tým chcú dosiahnuť?

Vašu spokojnosť. Pretože, ak na váš obrázok pridáte optimálne množstvo textu, čo je orientačne tých 20%, ponúkate vašim fanúšikom kvalitný obsah a váš príspevok tým bude príťažlivejší. Ak sa vám na obrázok nezmestí všetko, čo chcete zdieľať, je možné váš celý text pridať do textového rámčeka pri pridávaní obrázkov. Skúste nasledovný tip pre prípravu obrázkov. Na hornú hranu obrázka umiestnite šípku smerom hore, aby ste vašim fanúšikom aj vizuálne ukázali, kde si môžu prečítať podrobnejšie informácie. Pozrite si ukážku ďalej a pokračujte v čítaní, lebo sa dozviete, ako pripraviť váš obrázok, aby ste na ňom mali optimálne množstvo textu.

Facebook obrázok tip

Tip: Na obrázok pridajte šípku k hornému okraju


Ak chcete skontrolovať, či váš obrázok obsahuje optimálne 20%-né množstvo textu, môžete ho urobiť pomocou nástroja mriežky. Jednoduchý nástroj používa mriežku 5x5, a keď sa váš text vyskytuje maximálne v piatich poliach, obmedzenie optimálneho textu je splnené. Pritom nie je dôležité, aby text bol umiestnený presne v mriežke. 

Facebook nástroj mriežka - ukážka
Kontrola obrázku pre optimálny text

Máte skúsenosti s pridávaním obrázkov na Facebook? Napíšte ich do komentárov nižšie.

 

Pridajte sa aj vy
Lemonweb newsletter

Prehľadné a zrozumiteľné návody a stratégie o podnikaní na internete priamo do v ašej e-mailovej schránky

Zapísať sa

Komentáre

K pridávaniu ešte toľko, že FB automaticky zhoršuje kvalitu fotiek .JPG, treba ich pridávať vo formáte .PNG, väčší súbor ale kvalita ostane pôvodná.

Pridať nový komentár