Prečo pri reklame na Google niekedy neviete nájsť váš web?

Niekedy sa môže stať, že pri manuálnej kontrole vašej reklamy, nedokážete ju nájsť vo výsledkoch vyhľadávania. Zobrazenie vašej reklamy počas dňa totiť závisí od viacerých faktorov ako najmä:

  • výška vášho denného rozpočtu
  • nastavenia vašej kampane - väčšinou nastavujeme optimálne rozloženie zobrazenia reklamy počas dňa bez závyslosti od vášho rozpočtu. Preto sa môže stať, že pri manuálnej kontrole - okolo obeda reklama sa nezobrazuje a na večer ju znova uvidíte. Môže to byť aj naopak. 
  • konkurencia vo vašom segmente

Manuálnu kontrolu odporúčame vôbec nerobiť

Smerodajné údaje nájdete o inzercii vo vašom Adwords účte, Google Analytics účte, príp. v reportoch, ktoré posieláme našim klientom na požiadanie. Čo sa stane ak budete kontrolovať vašu reklamu vo vyhľadávaní a nebudete na ňu klikať?

  • Keď uskutočňujete vyhľadávania, ktoré spúšťajú vašu reklamu, hromadia sa vám zobrazenia bez kliknutí, čo môže viesť k zníženiu miery prekliknutia a k tomu, že vaša reklama sa nebude zobrazovať tak často, ako by sa mala.
  • Ak vo vyhľadávaní Google opakovane hľadáte svoju vlastnú reklamu, no nikdy na ňu nekliknete, môže sa vám úplne prestať zobrazovať. Systém Google vám totiž prestane zobrazovať reklamy, ktoré vás podľa jeho hodnotenia nezaujímajú.

Preto údaje kontrolujte vo vašom Adwords účte, Google Analytics účte, prípadne použite nástroj pre náhľad reklamy od Google.

Najnovší príspevok v Blogu