Sociálne siete na Slovensku
Viete, aké sociálne siete ľudia používajú na Slovensku okrem najznámejšieho Facebooku? Síce sa hovorí, že na Facebooku sú všetci, napriek tomu zaujímavé príležitosti, kontakty a iné výhody môžete nájsť aj na iných sociálnych sietiach. Pozrime sa na stručný zoznam.

Facebook

Facebook založil 4. februára 2004 Mark Zuckerberg. Pôvodne bol vymyslený ako školský server. Postupne sa rozširoval medzi univerzitami a stal sa jednou z najpopulárnejších sociálnych sietí vo svete. Cieľom Facebooku bolo vyhľadať svojich bývalých a terajších, prípadne budúcich spolužiakov. V dnešnej dobe sa používa na vyhľadanie známych a priateľov. Každý používateľ má vlastnú nástenku, obdobu blogu, na ktorej zdieľa textové, grafické a video správy. V dnešnej dobe je Facebook  doplnený mini aplikáciami. Podnikatelia ho využívajú na budovanie svojej značky s vytváraním komunity a možnosťou prepojenia s ich web stránkami.

Twitter

Je takzvaná mikroblogovacia sociálna sieť, ktorá funguje od roku 2006. Umožňuje užívateľom posielať a čítať krátke správy, tweety do 140 znakov. Pretože tieto správy sú naozaj kratučké, hovoríme, že je to mikro blog. Ľudí je možné sledovať a odobrať od nich tweety, respektíve reagovať na ne. Na Slovensku ho skôr využívajú profesionáli z IT sektora alebo ľudia s užším odborným zameraním. Ak vás zaujímajú zvyklosti používateľov twitteru na Slovensku, pozrite si infografiku od Mindshare Slovakia.

Linkedin

Táto sociálna sieť je zameraná na profesionálnu komunitu a zastrešuje ľudí z rôznych oblastí profesionálneho života od konzultantov až po ľudí v IT sektore. Ľudia ho využívajú najmä na hľadanie kvalifikovaných pracovníkov, alebo na vytváranie nových obchodných vzťahov. Zaujímavosťou Linkedin je možnosť vytvárať odborné skupiny s podobným názorovým zmýšľaním a zapájanie sa do diskusií v týchto skupinách.

Youtube

Najznámejšia video služba na internete disponuje  prvkami sociálnej siete. Vlastní ju Google. Youtube využívajú ľudia na zverejnenie videí. Pre majiteľov web stránok poskytuje pridať videá na svoje stránky a prehrať ich návštevníkom bez nutnosti opustenia web stránky. Každý užívateľ môže vytvárať kanály a zverejňovať videá v rámci týchto kanálov. Ľudia sa môžu prihlásiť a odoberať videá z týchto kanálov. Pokiaľ máte video obsah, najideálnejšie riešenie je propagovať ho cez túto službu.

Pinterest

Pinterest je služba, ktorá umožňuje svojim používateľom vytvárať tematické kolekcie obrázkov. Obrázky buď nahráte z vlastného počítača, alebo ich nájdete online. Umožňuje záložkovať obrázky, tzv. pridať Pin a vytvárať spomínané kolekcie. Tieto kolekcie môžu ostatní užívatelia prehliadať, komentovat, pridať “Páči sa mi”, alebo si ich pridať na svoju nástenku. Umožňuje vyhľadávať a prepojovať užívateľov, čím vytvára sociálnu sieť. Využívajú ho najmä ľudia, ktorí chcú propagovať svoje fotografie, maľby a podobne. Od decembra 2013 spustili oficiálnu slovenskú lokalizáciu Pinterestu, takže očakáva sa lepšie rozšírenie tejto sociálnej siete aj u nás.

Používate iné sociálne siete? Ako ich využívate v každodennom živote? Napíšte nám do komentárov.

Pridajte sa aj vy
Lemonweb newsletter

Prehľadné a zrozumiteľné návody a stratégie o podnikaní na internete priamo do v ašej e-mailovej schránky

Zapísať sa

Komentáre

Doplnim. Slovensko Ceska profesijna siet www.robika.sk

Doplním birdz.sk a fotosmog.sk

Ahojte, doplním anonymný komentár, mohutnú kampaň v Spacespy som doteraz nezaznamenal. Každopádne som si na www.spacespy.sk prečítal o prezentovaní na Web Summite 2016 v Lisabone. Vyskúšal som na mobile kombináciu geolokačného vyhľadávača, komunikátora, sociálnej siete a online marketingového nástroja. Slušný Slovenský projekt s možnosťami si zarobiť.

Slovenská sociálna sieť BOBAK. Všetko čo potrebuješ mať po ruke na jednom mieste - zábava, zoznámenie, chat, inzercia, fórum, blog a veľa iného. Načo chváliť, presvedčte sa sami!!!

Dovoľte, aby som Vás pozval do prvej slovenskej sociálnej siete pod názvom SpaceSpy, ktorá Vám poskytne priestor nielen pre zábavu, vzdelávanie, informácie a biznis, ale svojím Affiliate programom aj možnosť slušne si zarobiť. Každú chvíľu začne na Slovensku i v Česku mohutná mediálna kampaň, ktorá SpaceSpy zviditeľní širokej verejnosti, a preto buďte na začiatku a nedajte sa predbehnúť! Nezáväzná registrácia na http://spacespy.wbl.sk

<p>Dobrý deň. Sme tím chalanov z Trenčína, ktorý pracujú na Slovenskej sociálnej sieti <a href="http://www.ainnet.sk" rel="nofollow">Ainnet.sk</a>. Stránka ponúka rôzne možnosti ohľadom komunikácie ako chat, príspevky či profily priateľstvá a všetko načo ste zvyknutý. Stránka ponúka rôzne témy, smajlíky a iné možnosti vzhľadu. Registrácia je bezplatná a vždy bude. Registráciu je možnú vykonať jedným klikom tak neváhajte a aspoň to skúste :)</p>

Pridať nový komentár