Postup pri prevode domény na seba

Verzia pre tlač

Ak ste si na začiatku našej spoluprace zvolili pri objednavke domeny zrýchlenú registráciu pomocno nasledovného postupu môžete vlastníctvo preniesť na svoje meno:

1. krok

Musíte mať pridelený SK-NIC identifikátor. Ten získate podpísaním rámcovej zmluvy s SK-NIC.

Postup: na stránke www.sk-nic.sk si vygenerujte formulár F1 kde ako registrátora uvediete EXOT-0004. Vygenerovaný dokument je potrebné podpísať, opečiatkovat a priložiť kópiu výpisu z obchodného registra resp. kópiu živnostenského listu. Ak ste FO - nepodnikateľ alebo nemáte pečiatku, podpis je potrebné overiť notárom. Dokumenty zašlete na adresu, ktorú nájdete na stránkach sk-nic.sk v sekcii "Kontakty"

2. krok

Po obdržaní SK-NIC identifikátora na stránke http://www.sk-nic.sk/ vyplníte formulár F6 (Žiadosť o zmenu držiteľa domény), ten si vytlačte a taktiež uložte (ak používate Internet Explorer nastavte formát súboru pre ukladanie .mht).  Uložený súbor zašlite nalemonweb [at] lemonweb.sk.

Vytlačenú žiadosť podpíšte a zašlite na SK-NIC. Po obdržaní a spracovaní Vašej aj našej žiadosti  SK-NICom Vám bude doména prevedená na Váš identifikátor.

Dôležité!

V prípade, že niekto požiada o prevod domény na seba, prevod bude možný len na osobu / spoločnosť, ktorá bola zadaná v objednávke. Ak nesedia údaje v identifikátore s údajmi v objednávke, sú dve možnosti:

  1. doménu je možné previesť len na osobu / spoločnosť, ktorá bola zadaná v pôvodnej objednávke, resp. jej identifikátor
  2. osoba / spoločnosť, ktorá doménu objednávala, nám zašle písomný súhlas, v ktorom súhlasí s prevodom domény na nového vlastníka, resp. jeho identifikátor 

Pridať nový komentár

Filtered HTML

  • Povolené sú HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>

Plain text

  • Nie sú dovolené žiadne HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.

Najnovší príspevok v Blogu