Registrácia do vyhľadávačov zdarma
Registrácia do vyhľadávačov je väčšinou prvým krokom pri internetovom marketingu. Po vytvorení vašej novej web stránky, práve registráciou do najznámejších vyhľadávačov a katalógov, ju môžete zviditeľniť. Najlepšie na tom je, že registrácia do vyhľadávačov je zdarma. Kde začať pri registrácií do vyhľadávačov?

Dosť častým omylom je zámena pojmov internetových vyhľadávačov s katalógmi. V predchádzajúcich článkoch ste sa mohli zoznámiť s vysvetlením rozdielu pojmov internetový vyhľadávač a internetový katalóg. Je dobré si uvedomiť, že internetové vyhľadávače vašu web stránku  samostatne objavia. Na druhej strane do internetových katalógov ich musíte  pridať ručne. Zoberme si u nás najpoužívanejší vyhľadávač Google. Ako zaznamená váš web?

Častým omylom je, že do Google sa musíte zaregistrovať. To nie je pravda. Google dokáže objaviť váš web v prípade, ak bude existovať aspoň jeden odkaz z inej web stránky, ktorú Google už pozná. Pre ľahké pochopenie si predstavte, že na Zoznam.sk vytvoríte profil pre vašu firmu a pridáte odkaz na váš web. Nakoľko Google už Zoznam.sk pozná a cez profil vašej firmy bude odkazovať na váš web, objaví aj vašu web stránku. Ako je možné, že Google to zaznamená? 

Google sa skladá z robota (inak nazývaný crawler, spider, bot), čo je automatický program, ktorý bez prestávky navštevuje web stránky internetu a jeho úlohou je zaznamenať novinky na web stránkach a objaviť nové web stránky. Všetky web stránky navštívi a preskúma znova a znova. Práve preto, pri najbližšej návšteve webu Zoznam.sk, objaví aj ten váš. Na podobnom princípe fungujú všetky vyhľadávače. Napriek tomu existuje možnosť manuálne zaregistrovať váš web do vyhľadávača. Kde?

Na nasledovných odkazoch nájdete formuláre, pomocou ktorých môžete váš web zaregistrovať do vyhľadávačov:

Treba však vedieť, že registrácia do vyhľadávačov cez horeuvedené linky nemusí byť v každom prípade úspešná a nedá sa garantovať. Najistejším spôsobom je, ak začnete registrovať vaše web stránky do internetových katalógov ručne a počkáte, až vyhľadávače automaticky objavia váš web. Preto, ak chcete byť efektívnejší, ako prvý krok zvoľte registráciu do najlepších internetových katalógov.

Pridajte sa aj vy
Lemonweb newsletter

Prehľadné a zrozumiteľné návody a stratégie o podnikaní na internete priamo do v ašej e-mailovej schránky

Zapísať sa

Komentáre

Super info aj ohladom mojej novej stranky.

pouzil pre moj web a funguje

dik, pomohlo

Mozno tieto programy pomozu pri registracii do kataogov - SK/CZ - http://slovenskeweby.eu

Pridať nový komentár