Posielanie veľkých súborov
Ako na posielanie veľkých súborov, keď už vám klasický e-mail a jeho príloha nestačí? V tom prípade je ideálny väčší súbor, alebo do jedného archívu zabalené súbory uložiť na server, ktorý poskytuje zdieľanie súborov, a adresátovi poslať link na daný súbor. On si ho potom jedným kliknutím stiahne. Ktoré služby môžete na tento účel bezpečne používať?

On-line úschovne

Prvá možnosť  pre posielanie veľkých súborov, a možno aj najjednoduchšia, je použiť on-line úschovňu. Stačí, ak zadáte kľúčové slovo “úschovňa” do vyhľadávača, a vyberiete si, ktorá sa vám páči. Základný princíp úschovní je, že si vyberiete  váš súbor z počítača, zadáte vašu a príjemcovu e-mailovú adresu, napíšete krátku správu, počkáte, kým sa súbor nahrá, a pošlete. O ostatné sa úschovňa postará. Súbory sú v úschovni väčšinou uložené bezplatne len do určitého dátumu. Po uplynutí tohto obdobia sa odstránia.

Úschovňa

Cloud služby

Tieto služby sú väčšinou extrémne rýchle zálohovacie služby vašich pracovných súborov na bezpečné online úložište. Používajú sa v prvom rade na ultra rýchlu výmenu súborov, a tým aj na posielanie veľkých súborov s vašimi kolegami. Fungujú tak, že sa zaregistrujte do služby, nainštalujete si jednu aplikáciu (program) na váš počítač. Následne uložíte súbor do zvoleného priečinku vo vašom počítači a aplikácia súbory ihneď nahrá na bezpečný server. Každý súbor môžete zdieľať, čiže v našom prípade si skopírovať link na zdieľanie a tento poslať adresátovi. Takou službou je Google Drive, alebo Dropbox

Cloud služba - Dropbox

Bežný FTP účet

Ak máte webovú stránku, máte aj webhosting. Každý webhosting ponúka FTP účet, na ktorý môžete nahrať váš súbor, a pristupovať k nemu cez bežný webový prehliadač. Pomocou FTP klienta (program pre nahrávanie na FTP)  nahráte váš súbor na váš webhosting a cez webový prehliadač zadáte len adresu vašej stránky a názov súboru. Tento link môžete poslať adresátovi. Treba dbať pritom na bezpečnosť, takže pred zdieľaním si preštudujte návody a prácu s vašim FTP účtom u vášho poskytovateľa. 

Správa FTP účtov

Používate iné spôsoby posielania veľkých súborov? Dajte našim čitateľom ďalšie tipy.

Pridajte sa aj vy
Lemonweb newsletter

Prehľadné a zrozumiteľné návody a stratégie o podnikaní na internete priamo do v ašej e-mailovej schránky

Zapísať sa

Komentáre

Ja som si obľúbil MyAirBridge (www.myairbridge.com). Zadarmo je možné posielať do 20 GB a s profilom až do 100 GB.

Ďakujem, tento článok prišiel ako na zavolanie. Posielanie veľkých súborov v posledných dňoch nám narástol, takže vaše rady naozaj prišli vhod. Ďakujem a budem vašu stránku odporúčať známym podnikateľom. Všetkým čitateľom prajem pevné zdravie! Margita Víghová - Gitka Bezchoroby.sk - peklo pre vaše choroby

Pridať nový komentár